Przeczytaj, jak powinno wyglądać przyzwoite wyposażenie siłowni

Każdy, kto chodzi do dobrego klubu fitness, wie, jak powinno wyglądać wzorowe wyposażenie siłowni (dzisiaj trend jest taki, że nie można skupiać się tylko na wybranej grupie klientów, trzeba oferować możliwie szeroki wachlarz usług, czyli poza siłownią i salą fitness - także saunę, odnowę biologiczną w postaci jacuzzi, masażów, zabiegów fizykoterapeutycznych).

W dobrym klubie wyposażenie siłowni jest tak bardzo bogate i różnorodne, że z jego gościnności często korzystają kluby sportowe, przedstawiciele sportów indywidualnych (np. biegacze, bokserzy, sprinterzy, długodystansowcy itd.), którzy mają do dyspozycji szereg rowerków stacjonarnych, trenażerów eliptycznych, stepperów, bieżni oraz akcesoria wspomagające: skakanki, drabinki, piłki gimnastyczne, równoważnie.

Ogół rowery pionowe magnetycznym

W siłowni spotkać można różnego rodzaje rowery. Najczęściej są to rowery pionowe z magnetycznym lub elektromagnetycznym mechanizmem oporu, choć coraz częściej, zwłaszcza w dużych, dobrze wyposażone obiektach, udostępnia się rowery spinningowe i poziome (rowery z hamulcem mechanicznym są dużo tańsze, dlatego najczęściej ćwiczymy na nich w domu).

Skala większa, im większych rozmiarów

Urządzenia te posiadają różny zakres obciążeń. Skala jest tym większa, im większe jest koło zamachowe zainstalowane w maszynie. Najlepsze rowery posiadają aż 16 stopni trudności.

Ważną cechą funkcjonalnych rowerków jest też możliwość regulowania pozycji siedzenia oraz kierownicy zarówno w kierunku góra - dół, jak tył - przód.